«Άνεμος» η Δάφνη Π. Φαλήρου στο Περιστέρι (3-0 την Ανθούπολη)

Καταιγιστική ήταν στο γήπεδο της Χωράφας η Δάφνη Π. Φαλήρου και... παρέσυρε την Ανθούπολη!

Σε παιχνίδι με υψηλό βαθμό κρισιμότητας, η ομάδα του Β. Σάπκα επικράτησε με 3-0 και έκανε αποφασιστικό βήμα για την παραμονή της στην Α' ΕΠΣΑ. Στο 33ο λεπτό ο Μαυρέλης άνοιξε το σκορ με εκτέλεση φάουλ (0-1), με τον Ποζίδη να μετατρέπει σε γκολ το πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του στο 47ο λεπτό, δίνοντάς της ασφαλές προβάδισμα (0-2). Στο 62' ο Χοτζάι αξιοποίησε ασίστ του Φέρτη και με πλασέ διαμόρφωσε το 0-3, που έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητές: Τσουκαλάς, Χριστοδούλου-Γαλάνης

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ (Βαγγέλης Κουτσογιάννης): Δρίβας, Κακιώρης (59' Ντούκα), Αρβανίτης, Πάσσαρης, Μπεντούλης (54' Καλουδιώτης), Παπανίκος (87' Ρούτσης), Ρεζτσόφ (54' Ξυνογαλάς), Αντωνόπουλος, Καλογερής, Κυριαζής, Στρείδης

ΔΑΦΝΗ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ (Βαγγέλης Σάπκας): Μπότος, Ιωαννίδης, Λυκουρόπουλος, Καραβίδας, Κόθρας, Λιόσης (71' Ράπτης), Μαυρέλης (61' Φέρτης), Γιαννούλης, Ποζίδης (61' Βλασσερός), Χοτζάι (71' Βλαχάκης), Κωνσταντινίδης.