Καλές εντυπώσεις ο Ολυμπιακός Λιοσίων στο Περιστέρι (1-3)

Θετική ήταν η εικόνα που είχε ο Ολυμπιακός Λιοσίων στο γήπεδο Ηφαίστου το απόγευμα της Τετάρτης (7/9).

Η ομάδα του Θ. Τρανού πήρε φιλική νίκη με 3-1 απέναντι στον ΑΟ Περιστερίου, κερδίζοντας τις εντυπώσεις με την παρουσία της κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο. Στο πρώτο μέρος έγινε ένα ματς με λίγες καλές στιγμές, όμως μέσα σε ένα δεκάλεπτο στο δεύτερο μέρος, οι ερυθρόλευκοι πέτυχαν τρία γκολ. Στο 55' ο Ζώγκος άνοιξε το σκορ με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ (0-1), στο 60' ο Νικολάου με νέα κεφαλιά έκανε το 0-2 και στο 65' ο Νησαριώτης έγραψε το 0-3 με σουτ εκτός περιοχής. Στο 72' ο Σετελλάρι μείωσε για το τελικό 1-3 με πλασέ.

ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Θανάσης Βάλσαμος): Φανουργιάκης, Τρόκα, Λάνη, Ι. Μπούζας, Σετελλάρι, Κλουβάτος, Ζαφειράτος, Ζιάμπρας, Ρίζος, Παπαδάτος, Γεωργακόπουλος

Στο β' μέρος έπαιξαν και οι Λιανός, Θεοδωρόπουλος, Λυμπέρης, Σπάρθι, Πατέλης, Μπέρκοβιτς, Κατσίκης, Παππάς, Α. Μπούζας

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΟΣΙΩΝ (Θοδωρής Τρανός): Καυκιάς, υπό δοκιμή, Λαμπρόπουλος, Μιχαηλίδης, Τσάτσα, Τίνγκας, Νικολάου, Γανωτής, Νησαριώτης, Χριστόπουλος, Ζώγκος

Έπαιξαν, επίσης, οι Τσιάνος, Σουλοβάρι, Βασιλάκος, Ανδρεοσόπουλος, Μπριστογιάννης, Λευκαδίτης, Καλκανάκος, Τουρτούλης.