Η λύση ήρθε από τον πάγκο για τον Παράδεισο, 2-1 τον Αρίωνα

Μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες ο Παράδεισος επέστρεψε στις επιτυχίες, επικρατώντας με 2-1 του Αρίωνα στο γήπεδο της Πεύκης.

Τη λύση για τους Αμαρουσιώτες έδωσε ο Ι. Γούλας, ο οποίος ήρθε από τον πάγκο στο 75ο λεπτό, για να πετύχει με κεφαλιά το νικητήριο γκολ στο 90'! Με κεφαλιά είχε ισοφαρίσει στο 63ο λεπτό ο Καραλής (1-1), ο οποίος είχε και δοκάρι στο 30', επίσης με κεφαλιά. Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί στο σκορ στο 37ο λεπτό με σουτ του Καραγεώργου (0-1).

Διαιτητές: Γκίκας, Παντέλης-Μπαζακούλας

ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ (Γιώργος Σιμιτζόγλου): Ξαφής (46' Κ. Γούλας), Χαβενετίδης, Παπαστεργίου (46' Δόσης), Λεφάκης, Λ. Πετόκου (80' Πέττας), Καραλής, Κ. Πετόκου, Γιαννόγλου (75' Χριστοφιλόπουλος), Μπολέτης, Γεωργακόπουλος, Ζιώρης (75' Ι. Γούλας)

ΑΡΙΩΝ (Σταύρος Πολύμος): Τσιμουράκος, Κυριαζής, Καστανιώτης, Τοπαλίδης, Ζουμπουλόπουλος (70' Φύτρος), Καραχάλιος, Παπαργύρης (80' Τρακάδας), Μακρυδήμας, Ράνης, Καραγεώργος, Γιάννη (80' Μπουζιούρης)