Επέστρεψε στις νίκες το Καματερό, 4-0 τον Φωστήρα Ηλιούπολης

Πολύτιμο «τρίποντο» πήρε το Καματερό και, συγχρόνως, πήρε βαθμολογική ανάσα στον 4ο όμιλο της Β' ΕΠΣΑ.

Η ομάδα των δυτικών προαστίων επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας με 4-0 του ουραγού Φωστήρα Ηλιούπολης. Μόλις στο 13ο λεπτό ο Τόλιας άνοιξε το σκορ με κοντινό σουτ (1-0) και στο 32' ο Χαιρετάκης έκανε το 2-0 με πλασέ. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι εδραίωσαν την επικράτησή τους. Στο 80' ο Χαιρετάκης σκόραρε ξανά με πλασέ για το 3-0, με τον Τσουρούλα να γράφει το τελικό 4-0 με σουτ στο 86' έπειτα από κόρνερ του Μήτκα.

Διαιτητές: Στεφανοπούλου, Μιμηγιάννης-Τζανόγλου

ΚΑΜΑΤΕΡΟ (Μιχάλης Κάτσικας): Περίφανος, Παπαϊωάννου, Πιτέλης (88' Μαλλιώρας), Παππάς (20' λ.τρ. Ν. Πέτρου), Τσουρούλας, Μαυροειδής, Μπινέρι (68' Ανδριτσόπουλος), Μπερίκος (68' Τσεσμετζής), Χαιρετάκης, Μήτκας, Τόλιας (88' Μ. Πέτρου)

ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛ.: Αραστιάρης, Μανωλόπουλος, Βενέτι, Μπετσίκας, Μπιρμπίλης, Τάφα, Γιάννης (20' λ.τρ. Μηλάς), Κυριακόπουλος, Τσάκαλος (83' Πρέτσι), Καπέλος, Βαρδαξής (75' Ζεναί).