«Καθάρισε» ο Τοπάλης για τους Αμπελόκηπους, 2-0 τον Αρίωνα

Την τρίτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισαν οι Αμπελόκηποι και διατήρησαν τις όποιες ελπίδες τους για αποφυγή του υποβιβασμού.

Πρόσωπο του αγώνα με τον ουραγό Αρίωνα ήταν ο Τοπάλης, ο οποίος σκόραρε δύο φορές για το τελικό 2-0 στο γήπεδο της Κυψέλης. Στο 4ο λεπτό άνοιξε το σκορ με πλασέ (1-0) και στο 84' σημείωσε το 2-0, περνώντας την μπάλα πάνω από τον εξερχόμενο Αραστσιάρη. Λίγο νωρίτερα, στο 80ο λεπτό, οι γηπεδούχοι είχαν μείνει και με δέκα παίκτες στον αγωνιστικό χώρο λόγω αποβολής του Κιρκασιάδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Διαιτητές: Μπακογιάννης, Λαδογιάννης-Παντέλης

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ (Παναγιώτης Τσορμπατζόγλου): Μάνκο, Παφίλιας (34' λ.τρ. Τσαγκρώνης), Λιούσης (85' Μακρής), Μπλίκας, Χίνος, Κιρκασιάδης, Ανδριόπουλος (85' Ρεσίτης), Φαλλάδος (66' Μζιου), Βουρλής, Τοπάλης, Κάρο (66' Μαντζώρος)

ΑΡΙΩΝ (Σταύρος Πολύμος): Αραστσιάρης, Γκιλλ, Στέφα, Μπέτσικας, Μπουρλέσης, Καραχάλιος, Πολυμενόπουλος (78' Μήλας), Βαρδαξής (46' Σακελλαρόπουλος), Μπουζιούρης, Ντερβίσι (72' Ζουμπόπουλος), Μπαλαούρας.