«Άλμα» σωτηρίας η Ελευθερούπολη, 3-1 τους Αμπελόκηπους

Με απόλυτη επιτυχία στέφθηκε η αποστολή της Ελευθερούπολης στο γήπεδο της Κυψέλης!

Η ομάδα του Γ. Τζώτζη επιβλήθηκε με 3-1 των Αμπελοκήπων και πλησίασε τον στόχο της σωτηρίας, στον 2ο όμιλο της Β' ΕΠΣΑ. Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης σημειώθηκαν τρία (!) γκολ, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το προβάδισμα στο 1ο λεπτό με αυτογκόλ του Χαλκιαδάκη (1-0), αλλά τους φιλοξενούμενους να φέρνουν το ματς στα ίσια στο επόμενο λεπτό (2') χάρη σε κεφαλιά του Παντελαίου από σέντρα του Σερδενέ (1-1) και στο... 3' να παίρνουν το προβάδισμα με κοντινό σουτ του Φλώρου (1-2). Το τελικό 1-3 διαμορφώθηκε στο 90' από το δεύτερο προσωπικό γκολ του Φλώρου, αυτή τη φορά με κεφαλιά.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Καράμπελας-Μπάγιας

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ (Παναγιώτης Τσορμπατζόγλου): Πλατής, Τσαγκρώνης, Λιούσης, Μπλίκας, Κλιάμπας, Χίνος, Παφλιάς, Κυρκασιάδης, Βουρλής, Τοπάλης, Μαντζώρος

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ (Γιώργος Τζώτζης): Κολονέλος, Χαλκιαδάκης, Τραϊκόπουλος, Φλώρος, Παπαμαύρος, Σερδενές, Γκέζος (89' Παπαδόπουλος), Βασίλας (73' Γκλέτσος), Παντελαίος, Μεζάκου (65' Χατζής), Παππάς