Φιλικό... διπλό ο Ολυμπιακός Λιοσίων στον Ταύρο, 2-1 τον Άγιαξ

Ένα κλασικό αθηναϊκό ντέρμπι, έστω και σε... φιλική εκδοχή, έγινε στο γήπεδο Ταύρου β' σήμερα (20/8) το απόγευμα.

Ο τοπικός Άγιαξ υποδέχθηκε τον Ολυμπιακό Λιοσίων, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με 2-1 σε ένα χρήσιμο τεστ για συμπεράσματα και... ξεμούδιασμα!

Στο 19ο λεπτό ο Ολυμπιακός Λιοσίων πήρε το προβάδισμα χάρη σε πλασέ του Μανουσάκη (0-1), ο Βλασερός ισοφάρισε με πλασέ σε φάση διαρκείας στο 60' (1-1), όμως ο Σταυρόπουλος έκανε το 1-2 με σουτ στο 77'.

Αξίζει να σημειωθεί ότι με τα ερυθρόλευκα του Ολυμπιακού αγωνίστηκε και ο Σωκράτης Τσουκαλάς, μετά την επιστροφή του στο Ίλιον τον περασμένο Ιούνιο.

ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ (Γιάννης Γαζής): Γεωργίου, Κολιός, Γαβαλάς, Μαρούσης, Στρέφι, Παπαευθυμίου, Αγκόλι, Τρακόσης, Βλασερός, Δρίκος, Χίος

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Καραλίβανος, Χατζημιχάλης, Θαναηλάκης, Αθανασίου, Τζίφας, Μαυροβουνιώτης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΟΣΙΩΝ (Νίκος Παπαρούνης): Ανδρεοσόπουλος, Μάνδαλος, Μωϋσίδης, Κλουβάτος, Βασιλάκος, Μανουσάκης, Τσάτσα, Αποστολόπουλος (25' Λαμπρόπουλος), Κούστας (25' Σταυρόπουλος), Καλκανάκος, Ζέρβας

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Φανουργιάκης, Παναγιωτίδης, Κουμπάρος, Λευκαδίτης, Κασσανδριανός, Μητράκος, Τσουκαλάς.