Στο δεύτερο ο Ατρόμητος Χαλανδρίου, 4-0 τα Πετράλωνα

Συνεχίζει στο Κύπελλο ΕΠΣΑ ο Ατρόμητος Χαλανδρίου χάρη στην επικράτησή του με το εμφατικό 4-0 απέναντι στα Πετράλωνα.

Η ομάδα των βορείων προαστίων πάτησε... γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασε στη νίκη και την πρόκριση στη δεύτερη φάση.

Οι γηπεδούχοι πήραν «κεφάλι» στο σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με σουτ του Ν. Αναγνώστου (1-0), με το δεύτερο γκολ να έρχεται στις αρχές του δευτέρου μέρους. Ήταν το 48' όταν ο Ν. Αναγνώστου νικήθηκε σε πέναλτι από τον Σέργη, όμως ο Παπάζογλου που ακολουθούσε τη φάση έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0. Τέσσερα λεπτά μετά (52') ο Φιλιππίδης με σουτ έκανε το 3-0 και στο 78' ο Γιαταμίδης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Διαιτητές: Κοντογιάννης, Αντωνόπουλος-Χαραλαμπόπουλος

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛ. (Ηλίας Μπλάνας): Δημαράς (68' Κολαζάς), Μεσούλι (77' Αφεντουλίδης), Κρασώνης (77' Κατσαρώνης), Δ. Αναγνώστου, Παπάζογλου, Φιλιππίδης (82' Βουλανάς), Σταφυλοπάτης (68' Γιαταμίδης), Θ. Τουμαζάτος, Ν. Αναγνώστου, Χονδρογιάννης, Ταμπάκος

ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ (Αυγέρης Πάσχος): Σέργης, Ντζέλιας, Πανταζής, Κόκκαλης (57' Μουράτης), Βολικάκης (51' λ.τρ. Λιγγόπουλος), Γεωργιάδης, Καργιώτης, Αγόροφ-Πάσχος, Γερακάρης, Σουμάκης, Βολονάκης.