Στην παράταση η Αλσούπολη, 2-1 το Γαλάτσι!

Ματς για γερά νεύρα έγινε στο δημοτικό στάδιο Ν. Ιωνίας, όπου η Αλσούπολη έκαμψε στην παράταση την αντίσταση του Γαλατσίου, επικράτησε με 2-1 και πήρε το εισιτήριο της πρόκρισης για την τρίτη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45+2') ο Μάζης βρήκε δίχτυα με σουτ μέσα από την περιοχή για το 1-0, με τους φιλοξενούμενους να «απαντούν» στο 50' και με χτύπημα πέναλτι του Γεωργαντώνη να ισοφαρίζουν σε 1-1. Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στη διαδικασία της παράτασης, όπου ο Παπαδήμας χτύπησε πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του στο 106' για το 2-1, που έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητές: Σύψας, Κατώνης-Μαμούνης

ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ (Γιώργος Λαζάρου): Καραγεώργος, Κουκιός (64' Ανδρέου), Κόκας (46' Ψωμίδης), Ιωαννίδης, Τάγαρης, Καλύβας, Τρούσης (119' Γιατρέλλης), Καφούσης (46' Γεωργάς), Μάζης (120' Ξανθουδάκης), Παπαδήμας, Φάρκωνας

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ (Αλβέρτος Παπαδάκης): Θεοφανίδης, Μπατζελής, Ραπάι (113' Ξυδούς), Ζαγκουντίνος, Γεωργαντώνης, Ντούνης, Μανέτας (100' Μαγκαφάς), Νταβαρίνος, Τσαπατώρης (46' Τουλούμης), Γιαννόπουλος (100' Δουδουμόπουλος), Σφακιανάκης (71' Παπαδόπουλος).