«Διπλό» το Παλαιό Φάληρο με Απόλλωνα Χαλανδρίου (0-2)

Πέρασε νικηφόρα από το γήπεδο Κάτω Χαλανδρίου το Παλαιό Φάληρο και πέτυχε το πρώτο του «τρίποντο» στο φετινό Πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣΑ.

Η ομάδα των νοτίων προαστίων επικράτησε με 2-0 χάρη σε δύο γκολ από ισάριθμες στατικές φάσεις, από μία σε κάθε ημίχρονο.

Μόλις στο 6ο λεπτό ο Μπένα σκόραρε με κεφαλιά μετά από κόρνερ (0-1), ενώ στο 60' ήταν ο Αφράτης που επίσης με κεφαλιά σε κόρνερ βρήκε δίχτυα για το 0-2. Πέντε λεπτά μετά (65') ο Χαραλάμπους «σημάδεψε» δοκάρι με πλασέ, χάνοντας την ευκαιρία να βάλει ξανά στο παιχνίδι τους κυανόλευκους.

Διαιτητές: Κελεκίδης, Μπόντζος-Τράντας

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. (Χρήστος Βλάχος): Καλλιαμπάκος, Παγώνης (58' Παπαδάκης), Πρόξενος (58' Κανδεράκης), Αγγελόπουλος (15' λ.τρ. Ψάλλας), Καναλουπίτης, Αγκόλλη, Νίνος, Ζώης, Κούρος (58' Παπαγεωργίου), Χαραλάμπους, Παπουτσής (85' Νούσης)

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Μπάμπης Σουρδής): Καβακλής, Λιωνής (53' λ.τρ. Μπούρσαλης), Καβαλλάρης, Αφράτης, Λένγκα, Μπένα, Αναστασόπουλος, Ποζίδης, Μαυρέλης (80' Παπαδήμας), Καναβέτας, Βάιας (82' Τσάμης).