Με Μπινέρι το Καματερό, 2-0 την Ιεράπολη στο Αιγάλεω

Με τον νεαρό Ματέο Μπινέρι να σκοράρει δύο φορές από το πρώτο ημίχρονο το Καματερό κυριάρχησε στο γήπεδο Ορυζομύλων και επιβλήθηκε με 2-0 της τοπικής Ιεράπολης.

Ο 19χρονος επιθετικός άνοιξε το σκορ με όμορφη ενέργεια και σουτ στο 26' (0-1), ενώ έξι λεπτά μετά (32') αξιοποίησε παράλληλη πάσα του Τσουτσάνη και με πλασέ σημείωσε το 0-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πήραν την πρωτοβουλία, όμως δεν μπόρεσαν να μπουν στη διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος.

Διαιτητές: Καράμπελας, Γιαννόπουλος-Γεωργίου

ΙΕΡΑΠΟΛΗ (Γιαννούλης Βέρρας): Μανωλίκας, Πετεινάκης (46' Καραγεώργος), Γραμμάνης (73' Γιαννούλης), Γιάκαλος, Βιτουλαδίτης, Κόκκαλης (46' Αλευράς), Κανελλόπουλος, Φατούρος (46' Πλατανίτης), Μπιάζης, Λιβέρης, Ανδρονιώτης (67' Ασημακούλας)

ΚΑΜΑΤΕΡΟ (Γιώργος Τζώτζης): Κολιάκης, Πιτέλης, Παπαιωάννου, Γεωργόπουλος, Μπίμπιζας, Πέτρου, Καλογερής (73' Μαυροειδής), Πάππας, Πρισιμιτζής (91' Αϊβαλιώτης), Μπινέρι (90' Καπίρης), Τσουτσάνης.

(Στοιχεία αγώνα-photo: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.com)