Μοιρασιά για Ιπποκράτη και Αναγέννηση Πετρούπολης (1-1)

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα σε Ιπποκράτη και Αναγέννηση Πετρούπολης, για την 9η αγωνιστική στον 2ο όμιλο του Πρωταθλήματος της Β' ΕΠΣΑ.

Το τελικό 1-1 στο γήπεδο Ηφαίστου διαμορφώθηκε από το πρώτο τέταρτο της συνάντησης, με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο 4ο λεπτό με κοντινό πλασέ του Ν. Νικολάου (1-0) και τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 15' με κεφαλιά του Σ. Νικολάου (1-1). Στη συνέχεια του ημιχρόνου υπήρξαν εκατέρωθεν ευκαιρίες για γκολ, το οποίο όμως δεν ήρθε από καμία πλευρά. Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με το 1-1 να μένει μέχρι τέλους.

Διαιτητές: Ψαρίδης, Τσαγκάρης-Κρασώνης

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (Γιάννης Σκαρπέλης): Ματθαίος, Νάκο, Λούτσι, Παπαίωάννου, Κομνηνάκης, Χήρας (46' Νετζούρι), Πατέλης, Παπαλέος (60' Σοφός), Ν. Νικολάου, Μαγκίτσας, Φέντερικ (46' Λέμης)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. (Άγγελος Πασχαλίδης): Παππάς, Κουμεντάκος (79' Νάτσης), Παπαχρήστος (73' Μπόκτορ), Μαχαίρας, Γαλάρης, Κωνσταντόπουλος, Τσαγκάρης, Τσιργιώτης (46' Μαχαίρας), Παναγιωτόπουλος, Μήτκας, Σ. Νικολάου (62' Ντίνος)