Πήρε το ντέρμπι η Κηπούπολη, 1-0 την Ανθούπολη

Σπουδαία νίκη πέτυχε η Κηπούπολη στο περιστεριώτικο ντέρμπι της 17ης αγωνιστικής και παραμένει σε απόσταση βολής από την κορυφή στον 2ο όμιλο της Β' ΕΠΣΑ.

Η ομάδα του Χρ. Παλλίδη κατέβαλε με 1-0 την Ανθούπολη στο δημοτικό στάδιο Χωράφας, ύστερα από ένα δυνατό παιχνίδι με αρκετές μονομαχίες και λίγες μεγάλες ευκαιρίες. Το «χρυσό» γκολ για τους κόκκινους σημείωσε ο Τζαρέλλας στο 75ο λεπτό με προβολή μετά από σέντρα του Νένδου (0-1). Στο ξεκίνημα του αγώνα οι γηπεδούχοι είχαν «αγγίξει» το γκολ, όταν στο 6ο λεπτό η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι από το σουτ του Κυριαζή.

Διαιτητές: Θώμογλου, Τσιάτσος-Πάσκος

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ (Δημήτρης Τζαβέλας): Δρίβας, Παπανίκος, Μπαγετάκος (46' Διονάτος), Πάσσαρης, Λάσκαρης, Αρβανίτης (84' Πανούτσος), Καζέρος (73' Ζαχαριάς), Λαϊνάς, Τζαμαλής (73' Καλογερόπουλος), Κυριαζής, Τσαγιάννης (88' Άντζελος)

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ (Χρήστος Παλλίδης): Γονιδάκης, Μπίσκος, Πανίδης, Χαϊδάς, Σαββουλίδης, Αθανασόπουλος, Τζαρέλλας, Λουκάκης (90' Γκουντουβάς), Ηλιόπουλος (64' Μάζης), Νένδος, Καλέμης (64' Κούτρης).