Ματσάρα στην Αγία Βαρβάρα με νικητή την Αγία Ελεούσα, 5-2 τον Αθηναϊκό

Ανεβάζοντας στροφές στην επανάληψη η Αγία Ελεούσα επικράτησε με 5-2 του Αθηναϊκού, παραμένοντας στις υψηλές θέσεις της κατάταξης.

Η ομάδα της Αγίας Βαρβάρας έβαλε φρένο στους λόρδους που έτρεχαν ένα σερί 3 νικών και 1 ισοπαλίας στα τελευταία τέσσερα ματς.

Πλεόν η ομάδα του Νίκου Κουνάδη βρίσκεται στην 4η θέση ενώ ο Αθηναϊκός παρέμεινε στην 11η θέση με 26 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι έπαιξαν σε ακόμη ένα ματς σύγχρονο ποδόσφαιρο, δείγμα της δουλειάς που γίνεται από τον κ. Κουνάδη.

Στο 21' ο Χατζηροδίτης έκανε το 1-0, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν με τον Κατσούλα (λάθος υπολογισμό Ρούμπα).

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές ομως οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο 49' σε προσπάθεια του Κατσαούνου.

Τρία λεπτά αργότερα την ίδια κατάληξη είχε η προσπάθεια του Λάιου. Στο 53' οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι  σε ανατροπή του Καραδήμα από τον Σαμιώτη. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γκαρδιακός  ο οποίος ευστόχησε για το 2-1. Στο 60' έγινε το 3-1 με κεφαλιά του Μπίκου μετά από κόρνερ του Γκουτίδη.

Στο 69 με προβολή ο Μπάκας έκανε το 4-1, για να φτάσουμε στο 83' όπου οι λόρδοι μείωσαν σε 4-2 με τον Σέχι. Το τελικό αποτέλεσμα έγραψε ο Γκουτίδης στο 87' μετά από πάσα του Αρχανιωτάκη.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

Α' μερος

10 Πρώτη ευκαιρία του ματς ανήκε για τους γηπεδούχους με τον Χατζηροδίτη να απείλησε την εστία του Σαμιώτη

1-0/ Ανοίγει το σκορ η Αγία Ελεούσα. Ο Μαθιούδης κάνει μια βαθιά μεταβίβαση στον Βάσσο, εκείνος έδωσε για τον Χατζηροδίτη και με πλασέ σκόραρε στο 21ο λεπτό

35 Από την μεριά των φιλοξενούμενων ο Λάιος απείλησε αλλά ο Ρούμπας μπλόκαρε

40 1-1/ Ισοφάριση από τον Αθηναϊκό! Ο Κατσούλας έκανε την σέντρα προς τον Λάιο, ο Ρούμπας εκανε λάθος έξοδο και με τον

2ο ημίχρονο

49 Δοκάρι για τους φιλοξενούμενους! Ωραία κομπίνα του Λάιου με τον Κατσαούνο και ο τελευταίος έκανε το σουτ έξω από την περιοχή.

52 Δεύτερο δοκάρι για τον Αθηναϊκό με τον Λάιο!

2-1/Πέναλτι για την Αγία Ελεούσα για το μετά από την ανατροπή του Σαμιωτη στον Καραδήμα. Ο Γκαρδιάκος ήταν ο εκτελεστής, ο Σαμιώτης από την άλλη πλευρά και οι γηπεδούχοι προηγούνται ξανά στο 53ο λεπτό

59 Μεγάλη ευκαιρία με τον Βάσσο από την πάσα του Δαρδάνου! Ο Σαμιώτης απέκρουσε

3-1/ Με κεφαλιά ο Μπίκος σημείωσε το 3ο γκολ για τους γηπεδούχους από την εκτέλεση κόρνερ του Γκουτίδη στο 60ο λεπτό

67 Τεράστια χαμένη ευκαιρία από Βάσσο! Ο Χατζηροδίτης κέρδισε τις κόντρες στα όρια

4-1/ Συνεχίζει να σκοράρουν οι γηπεδούχοι αυτή τη φορά με τον Μπάκα! Ο Γκαρδιάκος ήταν ο εκτελεστής του φάουλ που βρήκε τον Μπάκα και ο ίδιος έκανε την προβολή, απέκρουσε ο Σαμιώτη που δεν ήταν αρκετή με τον Μπάκα να παίρνει το ριμπάουντ και να γράφει το 4-1 στο 69ο λεπτό

4-2/ Μειώνουν οι φιλοξενούμενοι με τον Σέχι από μακρινή απόσταση! Ο επιθετικός του Αθηναϊκού επιχείρησε το σουτ λίγο πιο κάτω από το κέντρο και με όμορφο τρόπο μείωσε στο 83ο λεπτό

87 5-2/ Πέμπτο και τελευταίο γκολ για την Αγία Ελεούσα! Η φάση ξεκινά από τον σκόρερ Γκουτίδη που έδωσε στον Αρχανιωτάκη που μπήκε στη μεγάλη περιοχή και έστρωσε για τον Γκουτίδη, με πλασέ, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 87ο λεπτό

Διαιτητές: Μαράνος, Κατελανάκης, Μημίδης

ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ (Νίκος Κουνάδης): Ρούμπας, Δαρδάνος (62 Ξυνόγαλας), Μπίκος, Μπάκας, Μαθιούδης, Κατσικογιάννης (70 Τεπετίδης), Χατζηροδίτης (75 Παπαδόπουλος), Γκουτίδης, Βάσσος (75 Αρχανιωτάκης), Καραδήμας (70 Μπαρχάμι), Γκαρδιάκος

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Στέργιος Μαστρογιάννης): Σαμιώτης, Ταρσανάλης (83 Μπάλιου), Καραμάνος, Αλί (46 Ντούρος), Τσάκος, Κατσαούνος (83 Δουμτσής), Κόντος (73 Θανόπουλος), Κατσούλας (73 Χαρούβας), Σέχι, Λάιος, Μουρελάτος