Με κορυφαίο Γεωργαντώνη το Γαλάτσι, 2-1 στο Καλαμάκι

Έκανε την ανατροπή το Γαλάτσι στο γήπεδο Καλαμακίου και πήρε τη νίκη με 2-1 απέναντι στον τοπικό ΑΟ Καλαμακίου.

Πρωταγωνιστής των κυανόλευκων ήταν ο Γεωργαντώνης, ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του με προσωπικές ενέργειες στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 40ο λεπτό χάρη σε γκολ που πέτυχε ο Γιανναράκος με προσωπική ενέργεια και σουτ (1-0), όμως το ματς στο δεύτερο μέρος ήρθε... τούμπα! Στο 49' ο Γεωργαντώνης έκλεψε την μπάλα, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα για το 1-1, ενώ στο 68' ο 23χρονος άσος σημείωσε με πλασέ το τελικό 1-2.

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Δεονάς-Μπαζακούλας

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ (Γιάννης Καραΐνδρος): Γεωργούσης, Γαλιατσάτος, Φύτρος (59' Καλός), Παπαχρόνης, Καλογερόπουλος, Κυργοτάσης, Παπαϊορδάνου, Λάιος (74' Α. Βυζιργιάννης), Παππάς, Γιανναράκος, Τσακαλίδης (74' Φουστέρης)

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ (Αλβέρτος Παπαδάκης): Θεοφανίδης, Τσεπάς, Παπαδόπουλος (88' Τουλούμης), Ζαγκουντίνος, Δουδουμόπουλος, Ντούνης, Θεοδωρακάτος, Νταβαρίνος, Γράβας (88' Μήτσης), Γεωργαντώνης (88' Αρετάκης), Μπαϊράμης (74' Μπατζέλης).