Διπλό στο Καλαμάκι ο Απόλλων Αθηνών Δάφνη (0-2 τον Άρη)

Με το διπλό απέδρασε από το γήπεδο του Καλαμακίου ο Απόλλων Αθηνών Δάφνη αφού επικράτησε με 0-2 του τοπικού Άρη.

Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν και σκόραραν απέναντι σε μια ομάδα που έπαιξε χωρίς άγχος.

Στο 54' ο Καλομοίρης έδωσε το προβάδισμα στο συγκρότημα του Μάρκου Μαυρομάτη, με τον Πετανάι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων να γράφει το τελικό 0-2.

Στο 62' το συγκρότημα του Σπύρου Μόχλα ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα που δέχτηκε ο Μιχαλακόπουλος όμως ο διαιτητής Φωτάκος υπέδειξε τη συνέχεια του αγώνα.

Στο 92' οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι όμως ο Δράκο απέκρουσε την εκτέλεση του Αποστόλη Μπαλατσούρα.

Διαιτητής ήταν ο Φωτάκος με βοηθούς τους Τζανόγλου και Αργυριάδη.

ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ Σ(πύρος Μόχλας) Γουλής, Ελευθεριάδης, Κοτόπουλος, Καραγκιουλές (64' Κολλινιάτης), Κακούτης, Δημογιάννης, Τζίμας, Μούτσης (53' Μπαλατσούρας), Μιχαλακόπουλος, Προμπονάς (83' Χιονης), Δέτσης (65' Γκρεβτσιδης)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΔΑΦΝΗ (Μαρκος Μαυρομάτης) Δράκο, Βλαχονικολέας, Τσαλέρας, Ασημακόπουλος, Χασκής, Μάλκο, Κιρτζιαλίδης (61' Νόκα (79' λ.τρ. Δούρος), Χρήστου, Δημητρόπουλος, Πετανάι, Καλομοίρης (87' Μπουσάι).