Παραμένει κορυφή ο Αττικός, 5-1 την Ιεράπολη

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο Αττικός εξαπέλυσε την αντεπίθεσή του και πήρε τη νίκη κόντρα στην Ιεράπολη που τον κρατάει στην κορυφή του 3ου ομίλου της Β' ΕΠΣΑ, έστω και σε ισοβαθμία με τον Διαγόρα Αιγάλεω.

Η ομάδα του Φ. Καζακόπουλου επικράτησε με το εμφατικό 5-1 απέναντι σε έναν αντίπαλο που εξακολουθεί να βρίσκεται σε δυσχερή θέση.

Μόλις στο 4ο λεπτό ο Ασημακούλας «πάγωσε» το γήπεδο Ακαδ. Πλάτωνος (0-1), όμως στο επόμενο λεπτό ο Ρεστζόβ ισοφάρισε (1-1). Στο 12' ο Ζευκιλής σημείωσε το 2-1, με τον Κοντόπουλο να γράφει το 3-1 που ήταν σκορ ημιχρόνου. Στο 52' ο Γκιόλας έγραψε το 4-1 και στο 90' ο Σινανάι διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

Διαιτητές: Σύψας, Μαλανδράκης-Κοντογιάννης

ΑΤΤΙΚΟΣ (Φώντας Καζακόπουλος): Κατσάρας, Σωτηρίου, Κράμπι (53' Λίκα), Χιονάς, Πουλέρι (76' Τσιλεπής), Κοντόπουλος, Χέλμης, Ζευκιλής, Γκιόλας (64' Γεωργαντής), Ρεστζόβ (76' Μπαξεβανάκης), Κατσίκης (53' Σινανάι)

ΙΕΡΑΠΟΛΗ (Γιαννούλης Βέρρας): Μανώλικας, Βιτουλαδίτης, Γιαννούλης (59' Μακρής), Φατούρος (46' Γριμάνης), Κόκκαλης (59' Βέρρας), Πατσιαμάνης, Χαρίτος, Μάνταλος (46' Μπιάζης), Ανδρονιώτης, Ασημακούλας (66' Διαμαντόπουλος), Καραγεώργος.