Πέρασε από τον Υμηττό η Ανθούπολη (0-1)

Ένα γκολ από τα πρώτα λεπτά του αγώνα στο γήπεδο Υμηττού φάνηκε αρκετό για την Ανθούπολη προκειμένου να πάρει τη νίκη απέναντι στην τοπική ομάδα (0-1).

Το γκολ σημειώθηκε στο 16ο λεπτό και το πέτυχε ο Τσαγιάννης με σουτ, μετά από ωραία ενέργεια και κάθετη πάσα του Άντζελος. Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή, με τους γηπεδούχους να ανεβάζουν στροφές στο δεύτερο, να πιέζουν για την ισοφάριση, αλλά να μην καταφέρνουν να την πετύχουν.

Διαιτητές: Μαλανδράκης, Κούλης-Λώνη

ΥΜΗΤΤΟΣ (Θανάσης Παύλοβιτς): Βογιατζής, Γ. Πετρόπουλος, Ντάτσι (76' Καββαδίας), Λιακόπουλος, Κίλιας, Διακονής (83' Κορμπής), Μανούσος, Παπαζαφείρης, Τσιρίκος (46' Κακούρης), Ν. Πετρόπουλος, Κουφογιάννης

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ (Δημήτρης Τζαβέλας): Δρίβας, Βανταράκης (56' Ντούπης), Κακιώρης, Πάσσαρης, Λάσκαρης, Μακρής, Άντζελος (68' Ζαχαριάς), Λαϊνάς, Τζαμαλής (76' Καλογερόπουλος), Τσαγιάννης, Κατής (46' Κυριαζής).