«Ζωντανός» ο Αστέρας Ζωγράφου, 1-0 το Ηράκλειο!

Μία από τις ελάχιστες ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν στο γήπεδο Ζωγράφου αξιοποίησε ο Αστέρας και έφτασε σε πολύτιμη νίκη με 1-0 απέναντι στο Ηράκλειο!

Έτσι, παρέμεινε «ζωντανός» στη μάχη της σωτηρίας στον 2ο όμιλο, υποχρεώνοντας τον αντίπαλό του στην πέμπτη συνεχόμενη ήττα του! Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, στο 47ο λεπτό, ο Σ. Τσιγαρίδας επιχείρησε τη σέντρα σουτ, η άμυνα των «νερατζούρι» δεν κατάφερε να απομακρύνει και ο Λαχανάς εκμεταλλέυθηκε την ολιγωρία για να πετύχει με κοντινό πλασέ το 1-0, που έμελλε να μείνει μέχρι τέλους.

Διαιτητές: Μαχαίρας, Δέτση-Γκούντας

ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡ. (Βαγγέλης Γούτης): Μίχος, Ρουμπακιάς (46' Βασιλιάς), Ξανθόπουλος (60' Δ. Τσιγαρίδας), Κυριαζής, Εξηντάρης (80' Μεντί), Καλκάνης, Τσάκαλος, Καρακάσης, Τζαβάρας, Λαχανάς (75' Κιουρεντζίδης), Σ. Τσιγαρίδας

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Λουκάς Ρόπας): Λειβαδάς, Καρώνης, Καλιακούδας, Μάνδαλος (70' Ηλιακίδης), Βακερλής, Τουγουντζόγλου, Ράμμος (46' Λιαπίδης), Χρήστου, Αλεξιάς (69' Σταυρογιάννης), Τελχάι, Γκρέμι.