Πλησιάζει το «θαύμα» ο Παλλαυρεωτικός (2-0 στο Κορωπί)

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη του πανηγύρισε ο Παλλαυρεωτικός και διατήρησε σε υψηλά

επίπεδα τις ελπίδες του για παραμονή στην Α' ΕΠΣΑΝΑ. Η ομάδα του Λαυρίου πέρασε νικηφόρα με 2-0 από το Κορωπί σε παιχνίδι για την 8η αγωνιστική των πλέι άουτ και, πλέον, ετοιμάζεται για το ματς της... χρονιάς με τον ΑΟ Άρτεμις. Από την άλλη, υποβιβάστηκε και μαθηματικά ο ΑΟΚ.

Μόλις στο 7ο λεπτό ο Γιαχάεβ σκόραρε με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Κασπίρη για το 0-1, ενώ στο 89ο λεπτό ο τελευταίος σφράγισε τη νίκη της ομάδας του με πέναλτι που κέρδισε ο Ι. Φιλίππου (0-2)

Διαιτητές: Παπαποστόλου, Γκούβας-Β. Τζαφόλιας

ΑΟ ΚΟΡΩΠΙΟΥ (Θανάσης Σαβούρδος): Πούλος, Τσιριγώτης, Τσουρής, Δογάνης, Καψιόχας, Τσιμπούρης, Σανσάρογλου, Αντωνάκας (77' Καραγιάννης), Γκατεντασβίλι, Γεωργακόπουλος (46' Κατσίκης), Μαυρούτσικος

ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ (Γιώργος Αθανασιάδης): Κόρμπας, Χουσεΐν, Κρανιδιώτης, Σφικτός, Μπεργιάννης, Κασπίρης, Ζουμπουνέλης, Πρέντι, Μωραΐτης (55' Ι. Φιλίππου), Παπαδόπουλος (85' Φετολλάρι), Γιαχάεβ (69' Ι. Φιλίππου).