Βρήκε τη λύση ο Κεραυνός Κερατέας (1-0 τον Σαρωνικό Αναβύσσου)

Σταθερά στην... πλάτη του πρωτοπόρου Αστέρα Βάρης παραμένει ο Κεραυνός Κερατέας, διατηρώντας στο κατακόρυφο το ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣΑΝΑ!

Η ομάδα του Γ. Δημητρόπουλου πρόσθεσε άλλη μία νίκη στον απολογισμό της, αυτή τη φορά κόντρα στον Σαρωνικό Αναβύσσου με 1-0, καταφέρνοντας να «ξεκλειδώσει» ακόμη έναν αντίπαλο κόντρα στον οποίο έβλεπε να χάνονται βαθμοί.

Στο δημοτικό στάδιο Κερατέας έγινε ένα πραγματικό ντέρμπι μεταξύ δύο ομάδων που δικαιολόγησαν την παρουσία τους στα υψηλά «πατώματα» της βαθμολογίας. Το «χρυσό» γκολ για τους γηπεδούχους σημειώθηκε στο 80ο λεπτό με σουτ του Γκορόγια, ο οποίος αξιοποίησε ασίστ του -νεοεισελθέντος- Κρητικού.

Αξιοσημείωτο, ωστόσο, είναι ότι ο Σαρωνικός, που στάθηκε εξαιρετικά στον αγωνιστικό χώρο, αγωνιζόταν από το 60ο λεπτό με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Ντμιτρένκο με δεύτερη κίτρινη.

Διαιτητές: Ανδρ. Βλάχος, Κάλλης-Γουρνιάς

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ (Γιώργος Δημητρόπουλος): Καλογερόπουλος, Λάπας (87' Κατσίκης), Πασκάλι (46' Παληγεώργος), Ντόβας (72' Κρητικός), Μπουγιούκος, Ν. Βαγγέλη, Γκαρδιακός (72' Γαληνάκης), Δαρδαμάνης, Χ. Μαγγανάς (89' Π. Βαγγέλη), Β. Μαγγανάς, Γκορόγιας

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ (Γιώργος Παπακωστούλης): Σύρακας, Μπουκουβάλας (65' Τζιβίλογλου), Γερώνυμος, Δανιήλ, Τζιόλας, Ντμιτρένκο, Παπάζογλου (58' Πουλιάνος), Κλης, Λογοθέτης, Βίλα (55' λ.τρ. Κιρτζιαλίδης), Αγγελής (58' Σέλβια).

(photo: athlorama.blogspot.com)