Έβγαλε αντίδραση ο Αχαρναϊκός, 3-0 τον Θησέα στην Αγ. Μαρίνα

Μία εβδομάδα μετά τη «βαριά» ήττα στα Σπάτα, ο Αχαρναϊκός έβγαλε αντίδραση και επέστρεψε άμεσα στις επιτυχίες.

Η ομάδα του Θ. Καλύβα πέρασε νικηφόρα από το γήπεδο της Αγ. Μαρίνας, όπου επικράτησε με 3-0 του τοπικού Θησέα για την 23η αγωνιστική στο Πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣΑΝΑ. Οι πράσινοι «καθάρισαν» το ματς από το πρώτο ημίχρονο, όπου βρέθηκαν να προηγούνται με το τελικό σκορ.

Στο 7ο λεπτό ο Νατσιόπουλος άνοιξε το σκορ με σέντρα σουτ (0-1), στο 19' ο Βλαχίδης σκόραρε με σουτ μετά από διώξιμο του Κατσιούλη σε κόρνερ για το 0-2 και στο επόμενο λεπτό (20'), πάλι ο Νατσιόπουλος, αυτή τη φορά με μακρινό σουτ, διαμόρφωσε το 0-3 που έμελλε να παραμείνει μέχρι τέλους.

Διαιτητές: Ρεντίφης, Αλεξοπούλου-Κωστάκης

ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ (Γιάννης Τσέλιος): Κατσιούλης, Μηναδάκης (46' Κ. Τσέλιος), Αρβανιτίδης, Μαγγίνας, Βασιλάρας, Μ. Τσέλιος, Καχόπουλος (46' Παυλάκης), Νικηφοράκης (70' Τηγανιτάκης), Τρίμης, Ζέκιο (70' Βεϊζάι), Κότσι

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (Θεόφιλος Καλύβας): Σύρακας, Γκούφας (75' λ.τρ. Οικονόμου), Νάκας, Τσίκλος, Καρδάμης (75' λ.τρ. Μπάκος), Παπαδόπουλος (30' λ.τρ. Τσιμπουρλάς), Βλαχίδης, Πινιώτης, Σερέπας, Νατσιόπουλος, Μαρτίνες (57' λ.τρ. Σάκα).