Νίκη «οξυγόνο» ο Πυρρίχιος, 2-1 τον Σκορπιό Φυλής

Σημάδια αγωνιστικής ανάκαμψης από τον Πυρρίχιο. Η ομάδα του Κώστα Στεφανίδη αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, βρήκε λύσεις στην επίθεση στο δεύτερο ημίχρονο και σε δύο λεπτά γύρισε το σκορ σε 2-1, πετυχαίνοντας τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα, ενώ παράλληλα μπαίνει δυναμικά στο παιχνίδι της παραμονής.

Οι φιλοξενούμενοι του Γιώργου Σύρου πήραν το προβάδισμα στο 41' με τον Τσικρικά.

Στην επανάληψη ο Πυρρίχιος πίεσε και έφτασε στην ανατροπή. Ισοφάρισε με πέναλτι του Κουσίδη στο 63', για να πάρει το ματς με τον Τσεβά στο 65'.

Διαιτήτευσε ο Χρέλιας.
ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ: Ζερζελίδης, Ερμπαλίδης, Βασιλειάδης, Βασιλειάδης, Πιπερίδης Ι., Ντανούσι(93' Σταθαράς), Τσεβάς(89' Φωτιάδης), Μιχαηλίδης, Νταγιάντας, Κουσίδης, Αγγελιδάκης.
ΣΚΟΡΠΙΟΣ: Σταυρόπουλος, Μπαλής, Ντούκας(79' Τσούμπας), Πετράκης(84' Κίτσας), Αντωνόπουλος, Καπογιάννης, Δημητρόπουλος(59' Παπαγεωργίου), Πατραμάνης, Χριστοδούλου(73' Μπραχίμ), Βασιλόπουλος(59' Κάσσος), Τσικρικάς.