«Άλμα» παραμονής η Νέα Πέραμος, 4-2 τον Αίαντα Παραλίας

Στην επανάληψη η Νέα Πέραμος κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του μαχητικού Αίαντα Παραλίας με 4-2 και να πανηγυρίσει μία νίκη που του δίνει μια μεγάλη ασφάλεια για την παραμονή της στην Κατηγορία.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Κακούσιο μόλις στο 5', να για να γυρίσει το σκορ η Νέα Πέραμος άμεσα με τους Σεβαστή(9') και Δράγαση(25').

Ο Αίας λίγο πριν το ημίχρονο έκανε το 2-2 με το Ρούπλλι, με τους γηπεδούχους να σφραγίζουν την επικράτησή τους στο δεύτερο μέρος με γκολ των Τοπτίδη(58' πέναλτι) και Ζουμπλιού Β.(63').

Διαιτήτευσε ο Κωνσταντινίδης.

ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ: Ρήγας, Πνευματικάκης, Μπριάνας(46'΄Τρικουβέρτης), Σεβαστής, Μυρτάι(61' Νάκος), Γεωργιάδης, Δουκάκης, Αλέξη, Τσινακίδης(61' Ζουμπλιός Β.) Τοπτίδης, Δράγασης(89' Ζουμπλιός Ι.).

ΑΙΑΣ: Κλαδάς, Κακλαμάνης, Μποφίλιος, Ρούπας, Ντούρος, Ντερβισάι(88' Γκαραγκούνης), Διονυσόπουλος(78' Ανδρουτσόπουλος), Δρούγος, Ρούπλλι, Τζούντι, Κακούσιος(71' Σουλένι).