Μια «ανάσα» από το πρωτάθλημα ο Μανδραϊκός, 3-0 τη Ζωφριά

Μόλις τρεις βαθμούς μακριά από την κατάκτηση και μαθηματικά του πρωταθλήματος είναι ο Μανδραϊκός(εκκρεμεί κι η απόφαση της Π.Ε. της ΕΠΣΔΑ). Η ομάδα του Άκη Τζουμερκιώτη λύγισε στην δεύτερη εμβόλιμη της Α' Κατηγορίας με 3-0 την ελλιπέστατη Ζωφριά, μπροστά στον κόσμο της μετά από τρία ματς  κεκλεισμένων των θυρών.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν λίγο πριν την ανάπαυλα του πρώτου ημιχρόνου με τον κομβικό Λελούδα στο 44', για να «καθαρίσουν» τη νίκη νωρίς στην επανάληψη με δύο στημένα, του Χαλβατζίου στο 49' με εκτέλεση φάουλ και με πέναλτι του Πετσίτη στο 57' που κέρδισε ο Λελούδας.

Για τη φάση του πέναλτι οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν στο διαιτητή Αλιάγα ότι είχε προηγηθεί χέρι του επιθετικού.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι η Ζωφριά χρησιμοποίησε τουλάχιστον πέντε ποδοσφαιριστές των υποδομών ηλικίας 16 ετών.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ: Παλιγγίνης, Φυσαράκης(54' Παροτσίδης), Λογοθέτης Α., Παντίδος(67' Λογοθέτης Φ.), Λαμπρίδης, Γιουκαρής(67' Κόρμαλης), Πετσίτης, Χαλβατζίου(70' Χαλκίδης), Λελούδας, Πασαλίδης, Στίσι(54' Βούκα).
ΖΩΦΡΙΑ: Μπέλλας, Τσαμπουρής, Ανδριώτης, Πουλικίδης, Μπερίκος, Ρεφενδάριος, Παπαδιώτης(65' Μαχμουτάι), Μανάφας Π.(65' Κορωνιάς), Ασλάνι, Ντάμπος(85' Βάνας), Μανάφας Κ.(81' Αϊβαλιώτης).