Ο Παναιγιάλειος 2-1 τον Άρη Πετρούπολης σε φιλικό!

Τις σκέψεις και τα συμπεράσματά τους είχαν την ευκαιρία να εμπλουτίσουν προπονητές και συνεργάτες τους από το φιλικό παιχνίδι που έγινε στο δημοτικό στάδιο «Αβυθου» του Αιγιου σήμερα (27/8) το απόγευμα.

Ο τοπικός Παναιγιάλειος υποδέχθηκε τον Άρη Πετρούπολης, με τους μελανόλευκους να πετυχαίνουν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και να παίρνουν τη νίκη με 2-1.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ του Λιάτου. Με τη συμπλήρωσ μισής ώρας αγώνα ο Πίσπας πέτυχε γκολ για higlight σημειώνοντας το 1-1.

Το τελικό 2-1 έκανε ο Λουκάς με σουτ

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Νίκος Μανουρας) Χαμος, Σανδραβέλης, Κοντοχρήστος, Μωραϊτης, Σακελλαρόπουλος, Μαυρόπουλος, Κοτσοκολος, Λουκας, Γκικα, Λιατος, Μακρης.

Έπαιξαν ακόμη οι: Παπαδόπουλος Ι., Παπαδόπουλος Τ., Τσεκουρας, Μαχαιρας, Βιλανάκης, Οικονόμου, Ξίνος, Θεοφανόπουλος, Βασιλητσης.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κωνσταντινος Παναγόπουλος) Βάτζιος, Γούλας, Κορώνης, Μενάι, Κρητικός Γ., Τσίτσαρης, Φάμπιο, Πίσπας, Κρητικός Στ., Τσιλιγκίρης, Μουστάκης.

Έπαιξαν ακόμη οι: Χυνοπόταμος, Φαρμάκης, Ρέτσος Γ., Παλτόγλου, Τσακίρης, Θεοδωρακόπουλος, Βλαχομήτρος.