Πιο έτοιμη η Μαρκό, 1-0 στο Πέραμα τον Περαμαϊκό

Δύο ομάδες που βρίσκονται σε διαφορετικό σημείο, όσον αφορά στην προετοιμασία τους για τη συμμετοχή τους στο νέο Πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής, αναμετρήθηκαν σήμερα (27/8) το απόγευμα στο γήπεδο του Περάματος, σε παιχνίδι διάρκειας 80 λεπτών.

Η πιο έτοιμη Μαρκό πήρε τη νίκη με 1-0 απέναντι στον Περαμαϊκό, που εξακολουθεί να βρίσκεται στο στάδιο της στελέχωσης του ρόστερ και να δίνει συγχρόνως αγώνα δρόμου για να... προλάβει τις πιεστικές ημερομηνίες της φετινής σεζόν. Το γκολ που έκρινε τη συνάντηση υπέρ της ομάδας του Μαρκόπουλου σημειώθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με σουτ του Καλλέργη (0-1).

ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΣ (Φώτης Θανέλλας): Γραίος, Πάππος, Τζιάτζιος, Σουβατζόγλου, Βέσι, Σερμάδι, Μπαλωμένος, Μούκα, υπό δοκιμή, Κοντογιαννάτος, υπό δοκιμή

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Α. Ηλιόπουλος, Στ. Ηλιόπουλος, Ενγκουέμ, Μαρίνης, όπως επίσης και ορισμένοι υπό δοκιμή ποδοσφαιριστές

ΜΑΡΚΟ (Ισίδωρος Σταυριανός): (α' ημίχρονο) Βουτσελάς, Παστράς, Μωραϊτάκης, Λαμπρόπουλος, Μαρκοπουλιώτης, Ευθυμίου, Παυλίδης, Σάμιος, Αλεξίου, Πίκουλας, Καλλέργης.

(β' ημίχρονο) Κυριτσάς, Φρέρης, Λαζαρίδης, Αθανασίου, Λαμπρόπουλος, Κουτσάκης, Τσιχριτζής, Γκαρτζονίκας, Πιέτρης, Σταμάτης, Χριστόπουλος.