Θετικό ξεκίνημα για Μαρκό, 1-0 την ΑΕ Μυκόνου

Ένα γκολ αποδείχθηκε αρκετό για τη Μαρκό προκειμένου να κάμψει με 1-0 την αντίσταση της ΑΕ Μυκόνου και να ξεκινήσει νικηφόρα την προσπάθειά της στο Πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής.

Το γκολ σημείωσε στο 26ο λεπτό ο Ριτσωτάκης με πλασέ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Παυλίδη. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πιέσουν για την ισοφάριση, με τους φιλοξενούμενους να βρίσκουν χώρους στο δεύτερο ημίχρονο και να επιδιώκουν την αξιοποίησή τους για ένα δεύτερο γκολ, που δεν ήρθε.

Διαιτητές: Τουλούμης, Ντόβολης (Εύβοιας)-Λυκομήτρος (Αργολίδας)

ΜΑΡΚΟ (Ισίδωρος Σταυριανός): Βουτσελάς, Λαμπρόπουλος, Μαρκοπουλιώτης, Πάστρας (73' Χριστόπουλος), Ριτσωτάκης, Καλλέργης, Αλεξίου, Πίκουλας (61' Πιέτρης), Παυλίδης, Σάμιος, Ευθυμίου (88' Γκαρτζονίκας)

ΑΕ ΜΥΚΟΝΟΥ (Βαγγέλης Βλάχος): Φαρμάκης, Ράγια (46' Καλογεράς), Κέμπε (83' Γιαννόπουλος), Αρκούδας, Πούλος, Μουρίκι, Τράκας, Πινέιρο (69, Ντουσάι) Σπυρόπουλος, Ζγκούρη, Παπαδόπουλος (75' Θεοδώρου).