«Διπλό» ψυχολογίας η ΑΕ Ερμιονίδας στη Ρόδο, 3-1 την ΑΕΡ Αφάντου

Αυτή τη νίκη την είχε απόλυτη ανάγκη η ΑΕ Ερμιονίδας και την πήρε!

Για την 7η αγωνιστική στον 3ο όμιλο της Γ' Εθνικής η ομάδα του Π. Διλμπέρη φιλοξενήθηκε στη Ρόδο από την ΑΕΡ Αφάντου, της οποίας επιβλήθηκε με 3-1, σε ένα αποτέλεσμα που πέρα από το βαθμολογικό κομμάτι θα έχει αντίκτυπο και στον ψυχολογικό τομέα για τους κυανοκίτρινους.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 30ο λεπτό χάρη σε φαλτσαριστό σουτ του Τριμπόνια (0-1), με τον Λαλόρ να σημειώνει το 0-2 με σουτ μετά από αρχικό σουτ του Διγκόζη με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (46'). Στην επόμενη φάση οι γηπεδούχοι μείωσαν με πλασέ του Λαθούρη μετά από γύρισμα του Κεσίδη (1-2), όμως η τελευταία... λέξη ανήκε στην Ένωση και την είπε ο Ζεκιράι, ο οποίος στο 82' με φανταστικό σουτ στο «Γ» της εστίας σημείωσε το τελικό 1-3. Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα της Ερμιονίδας είχε και δοκάρι στο 63ο λεπτό σε σουτ του Τριμπόνια.

Διαιτητές: Παναγιωτάρας, Ρούσσος-Τζάνης (Αθηνών)

ΑΕΡ ΑΦΑΝΤΟΥ (Δημήτρης Χρυσόπουλος): Καπούταγλης, Παναγιωτόπουλος, Λεσάι, Στοΐνοβιτς (85' Κορλός), Φερεντίνος, Κεσίδης, Ζέλεφ (54' Κουτσιανικούλης), Αποστολίδης, Λαθούρης, Χατζησάββας (60' Κιοσέογλου), Γκέτσι
ΑΕ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Παναγιώτης Διλμπέρης): Κουζούνιας, Τζιέρης, Βιρβίλης, Τριμπόνιας (68' Δρόσος), Θαρλίς, Λαλόρ (80' Κάρδαρης), Διγκόζης (80' Ζεκιράι), Τάσιος (68' Κορακιανίτης), Κουζής, Πορφυρόπουλος (65' Αρσενίδης), Κάλα