Πισωγύρισμα για Μαρκό, 2-2 στην Κω με τον ΑΟ Πυλίου

Μετά τις δύο συνεχόμενες νίκες της με τον Ν. Μπαδήμα στην τεχνική ηγεσία, η Μαρκό επέστρεψε στα... στραβοπατήματα και έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει κι άλλο την κορυφή στον 3ο όμιλο της Γ' Εθνικής.

Παρότι κατάφερε να προηγηθεί με δύο γκολ διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο, η ομάδα του Μαρκόπουλου δεν κατάφερε να πάρει το «τρίποντο» στην Κω, μένοντας στο ισόπαλο 2-2 με τον ΑΟ Πυλίου. Οι πράσινοι μπήκαν αποφασιστικά στον αγωνιστικό χώρο και πήραν το προβάδισμα μόλις στο 3ο λεπτό με πλασέ του Καλλέργη μετά από σέντρα του Λαζαρίδη (0-1). Σαν να μην έφτανε αυτό για τους γηπεδούχους, πέντε λεπτά μετά (8') ο Γιαννιτσάνης αξιοποίησε σέντρα του Λαζαρίδη και με κεφαλιά σημείωσε το 0-2. Οι «βυσσινί» ευτύχησαν να μπουν στο ματς πάλι στο 21ο λεπτό, όταν σε σέντρα του Λάντζιου και λάθος υπολογισμό του Βουτσελά, ο Χατζηνικολάου έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα προ κενής εστίας για το 1-2. Οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 62ο λεπτό με απευθείας χτύπημα φάουλ του Λάλκοβιτς, στο οποίο η μπάλα πέρασε από όλα τα σώματα (2-2). Έκτοτε οι φιλοξενούμενοι έψαξαν μάταια το γκολ της νίκης, ενώ κάποιες καλές στιγμές για την απόλυτη ανατροπή είχαν και οι νησιώτες.

Διαιτητές: Τσολακίδης, Τζέλος-Ρούσσος (Αθηνών)

ΑΟ ΠΥΛΙΟΥ (Στέφανος Χατζησεβαστός): Καζέλης, Συντυχάκης, Μούλας, Πολύζος, Κότζα (67' Αλομπισάτ), Βουκομάνοβιτς (87' Μπριλάκης), Λάλκοβιτς, Λάντζιος, Χατζηνικολάου (46' Δρόσος), Χατζηβασίλης, Σχουλλής

ΜΑΡΚΟ (Nίκος Μπαδήμας): Βουτσελάς, Μωραϊτάκης (63' Γκαρτζονίκας), Αρβανίτης (89' Πιέτρης), Καλλέργης, Αλεξίου, Γιαννιτσάκης (63' Σταμάτης), Λαμπρόπουλος, Σάμιος, Παυλίδης (74' Ποτσέκο), Πίκουλας (89' Χριστόπουλος), Λαζαρίδης