Η Αγία Ελεούσα 0-4 στους Αγιους Αναργύρους την Ελπίδα

Το εξής δελτίο τύπου εξέδωσε η Ελπιδα Αγ. Αναργυρων

Την ήττα με σκορ 4-0 από την Αγία Ελεούσα γνώρισε η Ελπίδα Αγίων Αναργύρων, στο τέταρτο φιλικό της παιχνίδι κατά την φετινή της προετοιμασία.

Στο 14ο λεπτό ο Γιαννόπουλος σε κενό τέρμα έκανε το 0-1 έπειτα από όμορφη ομαδική προσπάθεια. Στο 25ο λεπτό, το εξαιρετικό σουτ πάνω στην κίνηση από τον Σωτηρόπουλο, κατέληξε στα δίχτυα για το 0-2. Πέντε λεπτά αργότερα, το σουτ του Κοτταρίδη έπειτα από ατομική προσπάθεια κατέληξε στα χέρια του Ναβροζίδη, ενώ στο 34′ το σουτ του Σπυροπούλου πέρασε λίγο άουτ.
Στο 40′ ο Καραδήμας βγήκε τετ α τετ και με ψύχραιμο πλασέ έγραψε το 0-3 που ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στο 56′ έπειτα από εκτέλεση φάουλ, ο νεοαποκτηθείς για την Ελπίδα Ορέστης Ντόκο, έπιασε καλή κεφάλια, την οποία έδιωξε δύσκολα ο Ναβροζίδης. Στο 58′ ο Τουφεξίδης έπειτα από λάθος της άμυνας έγραψε το 0-4 όπου ήταν και το τελικό σκορ.

Επόμενο φιλικό για την Ελπίδα, την Κυριακή 11/9 κόντρα στην κ-19 του Απόλλωνα Σμύρνης, στο γήπεδο των Αγίων Αναργύρων.

ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ (Αντώνης Βαζλαματζης): Νικολίτσας, Γιαμαρέλος, Παππάς, Κοτσίλιος, Στεργίου, Ντερτινής, Παντ. Σπυρόπουλος, Λυμπερόπουλος, Ροκανάς, Κοτταρίδης, Κουνάδης.

Αγωνίστηκαν επίσης: Ντάλας, Κάβουρας, Ζενουλάρι, Παπακωνσταντίνου, Ντόκο, Πάσχος, Μήτσος, Φέκας, Σκαπέτης, Μαυρογιάννης.

ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ (Νίκος Κουνάδης) Ναβροζίδης, Μπίκος, Μπάκας Α., Μαθιούδης, Κατσικογιάννης, Πατσατζόγλου, Σωτηρόπουλος, Μαζμανίδης, Κρητικός, Γιαννόπουλος, Καραδήμας.

Έπαιξαν ακόμη οι: Τουφεξίδης, Μπάκας Π., Κατσικανταής, Τσαγκάρης, Τεπετίδης, Μάμας, Γκουτίδης, Τζωρτζακάκης.