Έμεινε η... μισή δουλειά για την Αγία Ελεούσα

Το παιχνίδι που ξεκίνησε το πρωί στο γήπεδο της Αγ. Βαρβάρας ανάμεσα σε Αγία Ελεούσα και Άγιο Θωμά, δεν ολοκληρώθηκε.

Η καταρρακτώδης βροχή που επικράτησε με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, είχε ως συνέπεια την οριστική διακοπή της αναμέτρησης στην ανάπαυλα, μια και ο αγωνιστικός χώρος κρίθηκε ακατάλληλος για ποδόσφαιρο. Στο πρώτο σαρανταπεντάλεπτο οι γηπεδούχοι βρέθηκαν να προηγούνται με 1-0 χάρη σε γκολ του Μπίκου με προβολή μετά από κεφαλιά του Μπάκα μόλις στο 5ο λεπτό. Πλέον, η Αγία Ελεούσα θα κληθεί να διαφυλάξει το προβάδισμά της στο δεύτερο ημίχρονο, που θα διεξαχθεί σε ημερομηνία, η οποία θα γνωστοποιηθεί από την ΕΠΣΑ.

Διαιτητές: Τσουκαλάς, Μαρκαντωνάτος-Μημίδης

ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ (Νίκος Κουνάδης): Αλεξόπουλος, Μαζμανίδης, Κρητικός, Μπάκας, Μπίκος, Μαθιούδης, Τουφεξίδης, Κατσικογιάννης, Καραδήμας, Γκουτίδης, Κοπανάς

ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ (Στέφανος Σοϊλεμές): Μακρής, Κουζέλης, Πετράκος, Χαντζής, Παπαζαφειρόπουλος, Μεταξούλης, Τζώρτζης, Τσίνιας, Γεωργογιάννης, Τσιγαρίδας, Κολοβός.