«Διπλό» το Χαλάνδρι στα γειτονικά Βριλήσσια (1-4)

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε σήμερα (30/8) αργά το απόγευμα στο δημοτικό στάδιο Βριλησσίων, η ΑΕ Χαλανδρίου πήρε τη νίκη με 4-1 απέναντι στον τοπικό ΑΟ Βριλησσίων που είχε το πρώτο του φιλικό προετοιμασίας ενόψει της δικής του συμμετοχής στο Πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΑ.

Για τους πράσινους, για τους οποίους δεν αγωνίστηκαν οι Μπράχο, Κούτσιας, Κανελλόπουλος και Γυφτάκης λόγω τραυματισμών ή ιώσεων, άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό με πλασέ ο Καφετζόπουλος (0-1), ενώ στο 30' ο Κατσούλης με σουτ σημείωσε το 0-2. Στο 65' ο Βλάμης πέτυχε το 0-3 με πλασέ και στο 75' έγινε το 0-4 έπειτα από αυτογκόλ σε προσπάθεια του Τριανταφυλλίδη. Οι γηπεδούχοι μείωσαν για το τελικό 1-4 με σουτ του Αναστασίου στο 80'.

ΑΟ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Δημήτρης Λειβαρτζινός): Νικολάου, Τομαράς, Γεροντάκης, Λύκος, Μ. Τσιούμας, Αραμπατζής, Ματσαδές, Νικολά, Καλιαμπάκας, Παπαδόπουλος

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Γκρέκος, Μότσιος, Αναστασίου, Ρούσσης, Ελεζάι

ΑΕ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Λάκης Σμυρνής): Ζαρούχλας, Kορωναίος, Ρούτσης, Τριανταφυλλίδης, Ντζαβίδας, Τσιρβούλης, Καραγεώργος, Καφετζόπουλος, Τζήμας, Κοντοές, Κατσούλης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Κανελλάκης, Τζέμαρης, Γκουτσιούμπας, Βλάμης, Τσιάνης, Τουμαράς.