Μοιρασιά για Χρυσούπολη και Αστέρα Εξαρχείων (1-1)

Σε ένα μέτριο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο Ηφαίστου, Χρυσούπολη και Αστέρας Εξαρχείων έμειναν στο ισόπαλο, όπως και δίκαιο, 1-1 για την 5η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Β' ΕΠΣΑ.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που προηγήθηκαν στο σκορ στο 19ο λεπτό χάρη σε κοντινό πλασέ του Μπούζη (0-1), με την ισοφάριση να έρχεται εννέα λεπτά αργότερα (28'). Ο Μπόνης απέκρουσε ασθενώς σε σουτ του Κρεμμύδα και ο Λουμίδης που ακολούθησε τη φάση σκόραρε με πλασέ από κοντά για το 1-1, που έμελλε να μείνει μέχρι τέλους.

Διαιτητές: Σύψας, Δεσύλλας-Τζίβρας

ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ (Δημήτρης Φιλίππου): Τεννές, Χαλίκης, Πολυζωγόπουλος, Αναγνώστου, Ταμπάκης (56' Μακρής), Λάππας, Λουμίδης, Τζαβάρας (56' Κωνσταντινίδης), Κρεμμύδας, Θηβαίος (75' Τσίφας), Τζωρτζακάκης (75' Κυριφίδης)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ (Τάσος Ψύλλιας): Μπόνης, Γιούρκεβιτς, Σταθόπουλος, Ντίναε, Κατσούφδσς, Τσούκας (86' Φιλιππόπουλος), Κοκόλης (66' Θάνο), Καραμάνος, Φωτιάδης (88' Καραγκούνης), Παπανικολάου (79' Λούτσος), Μπούζης (79' Αράπης).