Τούρμπο ο Ήφαιστος, 3-0 τον ΠΑΟ Ρουφ

Σπουδαία νίκη για τον Ήφαιστο Περιστερίου που επικράτησε με 3-0 του ΠΑΟ Ρουφ.

Μετά από 4 αγωνιστικές οι κόκκινοι πήραν ένα σπουδαίο τρίποντο που θα τους δώσει ψυχολογία ενόψει της δύσκολας συνέχειας.

Όσον αφορά τον ΠΑΟ Ρουφ προσπάθησε να πάρει θετικό αποτέλεσμα όμως δεν τα κατάφερε χωρίς αυτό να αναιρεί την προσπάθεια των παικτών του Στάθη Πανακούλια.

Στο 34 ακυρώθηκε ως οφσάιντ για τον Ήφαιστο το γκολ του Γονή μετά τη σέντρα του Βλάχου.

Στο 41' οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Μπόκου.

Στο 59' το αυτογκολ του Αναστασίου έβαλε σε θέση οδηγού τους γηπεδούχους, με τον Γονή στο 65' να κάνει το 2-0.

Το τελικό αποτέλεσμα πέτυχε ο Λάγγας στο 71'.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

Στο 8ο λεπτό ο Ήφαιστος έκανε την πρώτη φάση του αγώνα, ο Λάγγας σούταρε στην εστία όμως ο Κουνάδης είχε εύκολο έργο

34 Γκολ για τον Ήφαιστο που ακυρώθηκε οριακά ως οφσάιντ από την σέντρα του Βλάχου και την κεφαλιά του Γόνη

38 Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟ ΡΟΥΦ από τον Καλτσα από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι

Στο 41ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες ύστερα από την δεύτερη κίτρινη του Μπόκο για φάουλ

2ο ημίχρονο

50 Πρώτη φάση του δευτέρου ημιχρόνου από τον Σιδέρη, η μπάλα βρήκε σε αμυντικό και η μπάλα πέρασε πολύ κοντά στο "Γ" του Κουνάδη

59 Κερδισμενο κόρνερ για τον Ήφαιστο που εκτέλεσε ο Ιατρού η μπάλα βρήκε στον Αναστασίου ο οποίος σκόραρε σε λάθος εστία για ανοίξει το σκορ του αγώνα

65 Βγήκε στην αντεπίθεση ο Ήφαιστος, ο Λάγγας βρήκε μόνο του τον Γόνη και εκτέλεσε τον Κουνάδη για το 2-0

66 Δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον Πανακούλια με αποτέλεσμα να αποβληθεί

71 Πολύ όμορφο γκολ από τον Λάγγα. Με δική του ενέργεια σκόραρε έξω από τνν μεγάλη περιοχή με όμορφο φάλτσο και να διαμορφώνει το τελικό σκορ Ήφαιστος - ΠΑΟ ΡΟΥΦ 3-0

ΗΦΑΙΣΤΟΣ (Γιώργος Καρατζάς) Μπότος, Σταύρου, Βλάχος, Κλωνάρης, Λιούκας, Πάζα (82' Παπαδόπουλος), Γονής, Ιατρού (76' Φούφας), Σιδέρης (76' Φράρος), Λάγγας (82' Κέσκος), Σαμαράς (54' Σκούμας).

ΠΑΟ ΡΟΥΦ (Στάθης Πανακούλιας) Κουνάδης, Μπόκος, Τσουκαλάς (51' Νάσι), Ηρακλής, Βουρνάζος, Καλτσας (77' Μανέτας), Στατήρης (77 Καραγιάννης), Φέγγης (62 Γεωργίου), Γεωργόπουλος, Αναστασίου (62' Σταματής), Παλάτσιος.