Στο τέλος η Ελευθερούπολη, 2-0 στην Πετρούπολη την Αναγέννηση

Για 75 λεπτά το παιχνίδι που γινόταν στο γήπεδο Αλκυών ήταν αμφίρροπο, με εκατέρωθεν στιγμές για το σκοράρισμα.

Στο τελευταίο τέταρτο, ωστόσο, η Ελευθερούπολη επιβλήθηκε της Αναγέννησης και επικράτησε με 2-0, «οδηγώντας» στην έξοδο τον προπονητή των γηπεδούχων, Άγγελο Πασχαλίδη.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 77ο λεπτό χάρη σε κοντινό πλασέ του Καρυπίδη μετά από απόκρουση του Παππά σε φάουλ του Ψυλλάκη (0-1), στο 82' ο τελευταίος νικήθηκε από τον γκολκίπερ της Αναγέννησης σε εκτέλεση πέναλτι και στο 89' ο Καταβάτης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Διαιτητές: Λιαμπότης, Δηλγερίδης-Καρακατσάνης

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. (Άγγελος Πασχαλίδης): Παππάς, Ντίνος (74' Σχίζας), Παπαχρήστος, Ζαμπάρας, Μαχαίρας (65' Χυνοπόταμος), Κωνσταντόπουλος, Νικολάου (74' Νάτσης), Γαλάρης, Τσαγκάρης (54' Κότσι), Παναγιωτόπουλος, Μπόκτορ (74' Κουμεντάκος)

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ (Παναγιώτης Μαρκόπουλος): Κολονέλος, Καρυπίδης, Καντελμίδης (88' Γεωργίου), Ψυλλάκης, Χαλκιαδάκης, Λέκκας, Μπονγκουέ (52' Καταβάτης), Μεσάκου (74' Παναγόπουλος), Παντελαίος, Σερδενές, Παππάς.