Ισόπαλοι Αττικός και Λαύρα Αργυρούπολης (1-1)

Το ντέρμπι της 15ης αγωνιστικής στον 3ο όμιλο του Πρωταθλήματος της Β' ΕΠΣΑ δεν ανέδειξε νικητή.

Αττικός και Λαύρα Αργυρούπολης αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 στο γήπεδο Ακαδ. Πλάτωνος, σε ένα ματς που είχε πολύ πάθος και δυνατές μονομαχίες. Παρότι αγωνίζονταν από το 25ο λεπτό με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Χέλμη, οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 75ο λεπτό χάρη σε γκολ του Λίκα (1-0). Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι «απάντησαν» έξι λεπτά μετά (81') και με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Πολυμερόπουλου ισοφάρισαν σε 1-1, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητές: Τσατσούλης, Μαραθωνίτης-Τζάνης

ΑΤΤΙΚΟΣ (Φώντας Καζακόπουλος): Κασάρας, Σωτηρίου (65' Σινανάι), Λίκα, Χιονάς, Κοτούλιας, Κράμπης, Χέλμης, Κοντόπουλος (46' Κορνελάτο)ς, Καλομοίρης, Ρεστζόφ (65' Γκιόλας), Γεωργαντής (65' Ζευκιλής)

ΛΑΥΡΑ ΑΡΓ. (Γιάννης Χατζηράπτης): Ζέζας, Φωτουλάκης (61' Καρκάνης), Μυλωνίδης (61' Ασωνίτης), Τσαπατσάρης, Πεχλιβανίδης, Αλεξίου, Μαυρόπουλος (78' Ζαρμακούπης), Γκόρι (78' Κοκοβίδης), Βουλτσίδης, Πολυμερόπουλος, Λιάπας.