Λυτρώθηκε στο 91' ο Παπάγος, 1-0 το Καματερό!

«Ξεκόλλησε» από τα συνεχή αρνητικά αποτελέσματα ο Παπάγος και πανηγύρισε την πρώτη του νίκη για το 2024!

Στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής η ομάδα του Γ. Ντόκου λύγισε με 1-0 το Καματερό, σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στις καθυστερήσεις! Ήταν το 91ο λεπτό όταν ο Κουλούρης με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και λύτρωσε τους «στρατηγούς»!

Θα πρέπει να σημειωθεί, ωστόσο, ότι οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν με αριθμητικό πλεονέκτημα από το 47ο λεπτό, χρονικό σημείο στο οποίο αποβλήθηκε ο Τσουρούλας με δεύτερη κίτρινη κάρτα, όταν υπέπεσε σε πέναλτι. Μάλιστα, στην εκτέλεσή του ο μετέπειτα σκόρερ του Παπάγου νικήθηκε από τον Κολιάκη, που κράτησε σε εκείνο το σημείο με σπουδαία επέμβαση το «μηδέν» στην εστία του.

Διαιτητές: Ψαρίδης, Βλατάκης-Λιαμπότης

ΠΑΠAΓΟΣ (Γιάννης Ντόκος): Μαρκαντωνάκης, Μπεκίρι (66' Γυπάρης), Μπαμη (66' Μυλωνάς), Μεσίνι, Λιόρκας, Κασβίκης, Νόρτσος (46' Κουλούρης), Φατούρος, Παπαναστασίου (66' Καπάνταης), Κασνέτση (57' Δρυμωνίτης), Ρηγόπουλος

ΚΑΜΑΤΕΡΟ (Γιώργος Τζώτζης): Κολιάκης, Πιτέλης, Παπαιωάννου, Τσουρούλας, Μπίμπιζας, Πέτρου, Μαυροειδής, Τζωρτζίνης (75' Κουμπάρος), Νικολάου (81' Ευαγγέλου), Μπινέρι.