Σημαντικό «διπλό» ο Αστέρας Γλυφάδας, 1-0 στον Υμηττό

Ήθελε... διακαώς τη νίκη ο Αστέρας Γλυφάδας στο γήπεδο Υμηττού και την πήρε, προσθέτοντας τρεις πολύτιμους βαθμούς στη συγκομιδή του!

Η ομάδα του Ν. Τσαμπίρα επικράτησε με 1-0 χάρη σε γκολ που πέτυχε στο 64ο λεπτό ο Παπακωνσταντίνου με πλασέ προ κενής εστίας μετά από ασίστ του Χρυσικού. Λίγα λεπτά νωρίτερα οι φιλοξενούμενοι είχαν «προειδοποιήσει» με πλασέ του Χρυσικού, το οποίο είχε σταματήσει στο δοκάρι.

Διαιτητές: Αρβανίτης, Γκούντας-Λεονταρίδης

ΥΜΗΤΤΟΣ (Θανάσης Παύλοβιτς): Κατσιγιάννης (67' λ.τρ. Βογιατζής), Πετρόπουλος, Ε. Παπαζαφείρης (36' Βούτας), Λιακόπουλος, Κίλιας, Κακούρης, Μασκλαβάνος (61' Νίκας), Μοροσάνου (61' Καλούμενος), Καββαδίας, Κουφογιάννης, Α. Παπαζαφείρης

ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛΥΦ. (Νίκος Τσαμπίρας): Λώλος, Μπαρλαμπάς (46' Παπακωνσταντίνου), Βιέννας (46' Καραβίδας), Μπακαλιάνος, Μαντικόπουλος, Γιαννακόπουλος, Νικολόπουλος (59' Κουντουριώτης), Τριανταφυλλάκης, Μπαλαφούτης (80' Βιτωράτος), Χρυσικός, Καλαντζής.