Χωρίς νικητή το ντέρμπι στην Παλλήνη

Ήθελαν διακαώς τη νίκη που θα έφερνε μόνο στην κορυφή του 1ου ομίλου στην Α' ΕΠΣΑΝΑ όποιον θα την κατακτούσε.

Τελικά, Παλληνιακός και Γλυκά Νερά έμειναν στο ισόπαλο 0-0 στο γήπεδο της Παλλήνης, ύστερα από ένα ντέρμπι που πήγε στη δύναμη και είχε μάλλον λίγες καλές στιγμές μπροστά από τις δύο εστίες. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή και τις καλύτερες προϋποθέσεις για γκολ, όμως στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν. Μάλιστα, διαμαρτύρονται για πέναλτι σε δύο περιπτώσεις. Αρχικά στο 60ο λεπτό σε τράβηγμα στον Βάρδα και, εν συνεχεία, στο 70ο λεπτό σε πτώση του Βλάχου ύστερα από μαρκάρισμα του Αναστασίου.

Διαιτητές: Ανδρ. Βλάχος, Σόφιας-Κωστάκης

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ (Παναγιώτης Χριστοφιλέας): Μπαλασάκης, Τσαλερίδης (94' Παλαμάρης), Βλάχος, Ελ Γκαμάλ, Γαληνάκης, Ντελής (54' Αναστασίου), Τρυφιάτης, Καλτσάς (83' Μπεγλεκτσής), Σεϊτάι (54' Δημογιάννης), Καραμπιέτ, Κυριόπουλος

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ (Δημήτρης Μαντούκας): Κύρκος, Μάνδαλος, Θεοχάρης, Μουρούτης, Μανουσάκης, Βάρδας, Στίσι (92' Χριστοδούλου), Βιταλιώτης, Μπολέτσης (62' Βασιλόπουλος), Δρούγκας (85' Μπέρμπας), Βλάχος.