Έλαμψε το άστρο του Κορωνιά στα Σπάτα, μεγάλο διπλό ο ΑΟ Ατλαντίς (0-2)

Στο τελευταίο δεκάλεπτο έμελλε να κάνει την εμφάνισή του ο απόλυτος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης που γινόταν στο δημοτικό στάδιο Σπάτων το απόγευμα της Κυριακής (30/10), για να βάλει πάνω της... φαρδιά πλατιά την υπογραφή του!

Ο νεαρός Γιάννης Κορωνιάς μπήκε ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο στο 82ο λεπτό και... πρόλαβε να πετύχει δύο υπέροχα γκολ, οδηγώντας τον ΑΟ Ατλαντίς σε μεγάλη νίκη με 2-0 απέναντι στον Αήττητο Σπάτων. Στο 85' δέχθηκε την πάσα από τον Σιούτη, έκανε την προσποίηση και με δυνατό σουτ νίκησε τον Παναγόπουλο για το 0-1, ενώ στο 89' πλάσαρε εύστοχα για το 0-2, αξιοποιώντας πάλι ασίστ του Σιούτη.

Διαιτητές: Κορωνιάς, Πυκνής-Κωστάκης

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (Γιώργος Καρατζάς): Παναγόπουλος, Ιωαννίδης (85' Φράγκου), Παναγιώτου, Μουρούτης, Λένγκα, Κράμπης, Χοτζάι, Κλωνάρης, Κοβάνης, Σπανός, Ζέκιο (58' Κ. Παλυβός)

ΑΟ ΑΤΛΑΝΤΙΣ (Γιώργος Τσούνης): Χαραλαμπίδης, Χρ. Αδαμίδης (82' Κορωνιάς), Χαρίσης, Κολοτούρος, Γεωργακόπουλος, Φλούδας, Σιούτης, Μπότης (92' Παπασταθόπουλος), Λεμονής (56' Τζάθας), Καρακώστας, Α. Αδαμίδης.