«Διπλό» ο ΑΟ Άρτεμις με... διπλή λύση από τον πάγκο (2-1 τον ΑΟ Ατλαντίς)

Την πρώτη του εκτός έδρας νίκη και, μάλιστα, με ανατροπή του σκορ πανηγύρισε το απόγευμα της Κυριακής (20/11) ο ΑΟ Άρτεμις.

Η ομάδα του Βλ. Χατζηαναστασίου επικράτησε με 2-1 στο γήπεδο του Γέρακα απέναντι στον ΑΟ Ατλαντίς, που είχε προηγηθεί με σουτ του Τζάθα στο 16ο λεπτό (1-0). Στο 41' ο Χρήστου ισοφάρισε με σουτ (1-1), για να φτάσουμε στα τελευταία λεπτά, όπου δύο... αλλαγές των φιλοξενούμενων συνεργάστηκαν για να δώσουν στην Αρτέμιδα μία σπουδαία νίκη! Ήταν το 87ο λεπτό όταν ο Τσιλιάκος επιχείρησε τη σέντρα και ο Χαλίλι με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Γκολ: 16' Τζάθας με σουτ – 41' Χρήστου με σουτ, 87' Χαλίλι με κεφαλιά (από σέντρα του Τσιλιάκου)

Διαιτητές: Λάμπρου, Κορωνιάς-Τρασανίδης

ΑΟ ΑΤΛΑΝΤΙΣ (Γιώργος Τσούνης): Χαραλαμπίδης, Κορωνιάς, Καρακώστας (60' Χρ. Αδαμίδης), Χαρίσης, Κολοτούρος, Φλούδας, Σιούτης, Α. Αδαμίδης, Λεμονής (68'Αξιώτης), Καρακώστας, Τζάθας

ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ (Βλάσης Χατζηαναστασίου): Καραογλάνης, Μπάκος, Δημητρίου, Διαμαντής, Κυριάκου (61' Φύτιλης), Νικολογιάννης, Μέγας (72' Χαλίλι), Κοζανίδης, Καραβατάκης (90' Μπαμπαλής), Μασκλαβάνος, Χρήστου (72' Τσιλιάκος).