Πολύτιμο «τρίποντο» η Τερψιθέα, 1-0 τον Νεοπεντελικό

Με νίκη και, μάλιστα, πολύτιμη συνδύασε η Τερψιθέα την επιστροφή της στη φυσική της έδρα!

Υποδεχόμενη τον Νεοπεντελικό στο γήπεδο Τερψιθέας, όπου είχε να αγωνιστεί από τις... 10 Δεκεμβρίου, η ομάδα του Μ. Μπαλαγιάννη επικράτησε με 1-0 και πραγματοποίησε άλλο ένα βήμα προς την εξασφάλιση της παραμονής της στη Β' Κατηγορία. Στο 43ο λεπτό ο Πορής σημείωσε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης με υπέροχο διαγώνιο σουτ από θέση εκτός περιοχής. Ο ίδιος παίκτης είχε την ευκαιρία να πετύχει και δεύτερο γκολ στο 70ο λεπτό, όμως έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια σε πέναλτι που είχε κερδίσει ο Ζόνγκα.

Διαιτητές: Κελεκίδης, Λώνη-Ματσούκας

ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Μάκης Μπαλαγιάννης): Γκιουλής, Κολτσίδας, Ρήγας, Γραμματικόπουλος, Ντεντόπουλος, Α. Θερτσάι, Ζόνγκα (83' Νταλλής), Κοτσογιαννίδης (76' Γαλάνης), Τριάντης (83' Κυργοτάσης), Πορής, Βάη (70' Λύσανδρος)

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ (Παναγιώτης Κοζακόπουλος): Κουτρομάνος, Γκικοκάι (46' Μπεκιάρης), Κατσογιάννης (46' Ψύλλος), Παππάς, Στάππας, Δ. Φάκης, Πολυδωρόπουλος (65' Γρ. Σαγματόπουλος), Κούκουρας (46' Καραγιάννης), Σ. Σαγματόπουλος, Βλάχος, Λυμπούσης.