«Άγγιξε» τη σωτηρία η Τερψιθέα, 2-0 τον Αρίωνα

Το πιο σημαντικό βήμα προς τη σωτηρία της πραγματοποίησε σήμερα (18/3) η Τερψιθέα, της οποίας ακόμη και η τωρινή συγκομιδή πιθανόν να φανεί αρκετή.

Η ομάδα των νοτίων προαστίων πήρε τη νίκη με 2-0 στο γήπεδο Υμηττού απέναντι στον ουραγό Αρίωνα, χάρη σε δύο γκολ που πέτυχε ο Μπα στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο πρώτο μέρος ο Πετράτος είχε προειδοποιήσει με σουτ στο δοκάρι στο 27ο λεπτό, για να έρθει ο χαρισματικός μεσοεπιθετικός στο 53' και να ανοίξει το σκορ με κεφαλιά (0-1). Στο 74' ο Μπα «χτύπησε» πάλι, πετυχαίνοντας με σουτ το τελικό 0-2.

Διαιτητές: Γκίκας, Λώνη-Λουκούμης

ΑΡΙΩΝ (Σταύρος Πολύμος): Βολάνιος, Γκιλλ, Στέφα (76' Ζουμπόπουλος), Μπέτσικας, Μπουρλέσης, Καραχάλιος, Ντερβίσι, Αντωνίου (80' Αραστσιάρης), Μπουζιούρης, Μπαλαούρας, Σακελλαρόπουλος (72' Πολυμερόπουλος)

ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Μάκης Μπαλαγιάννης): Λέπουρας, Κολτσίδας, Νταλλής, Γραμματικόπουλος, Ντεντόπουλος, Α. Θερτσάι (86' Κώτσης), Κοτσογιαννίδης (86' Γαλάνης), Μπα, Πετράτος (86' Β. Ρήγας), Πορής (86' Μ. Θερτσάι), Μ. Ρήγας (65' Λύσανδρος).