Πέρασε ο Αστέρας Ζωγράφου, 1-0 την Αναγέννηση στην Πετρούπολη

Είχε την ουσία ο Αστέρας Ζωγράφου στο γήπεδο της Πετρούπολης και πήρε την πρόκριση απέναντι στην ανταγωνιστική Αναγέννηση.

Η ομάδα του Θ. Ζαμπούρα επικράτησε με 1-0 χάρη σε γκολ του Βραχίμη με πλασέ στο 74' μετά από ομαδική συνεργασία, μετουσιώνοντας την υπεροχή που είχε κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο. Από την άλλη, οι γηπεδούχοι είχαν μία πολύ καλή εμφάνιση, ενώ είναι η ομάδα που θα μπορούσε να έχει προηγηθεί στο σκορ μόλις στο 5ο λεπτό, όταν η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι από την κεφαλιά του Παναγιωτόπουλου.

Διαιτητές: Καρράς, Γεωργίου-Κουλοσούσας

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. (Άγγελος Πασχαλίδης): Παππάς, Κουμεντάκος, Ανδριτσόπουλος, Χυνοπόταμος (46' Μπόκτορ), Μαρκοτσάι, Κωνσταντόπουλος (75' Καφούρος), Τσάγκαρης, Γαλάρης, Παναγιωτόπουλος, Μήτκας, Ζευγουλάς (46' Τσιργιώτης)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡ. (Θανάσης Ζαμπουράς): Σαμοΐλης, Ρουπακιάς (85' Βαλάτσος), Δράκας, Τούντας, Εξηντάρης, Βραχίμη (78' Κωστάκης), Κούρρα, Τσιάκαλος, Τζοβάρας (85' Τηγανίτας), Τζίγκος (90' Βασιλείου), Καραμάνος (46' Καρακάσης).