«Τρίποντο» η Κοψαχείλα, 3-0 τον Άτταλο

Την ανοδική της πορεία συνεχίζει η Κοψαχείλα και παραμένει συγχρόνως στην πέμπτη θέση της κατάταξης στον 1ο όμιλο της Β’ ΕΠΣΑ.

Η ομάδα του Λ. Αλεξάκη επιβλήθηκε με 3-0 του Άτταλου, «καθαρίζοντας» το ματς στο τελευταίο τέταρτο.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 29ο λεπτό όταν ο Δ. Βεϊζάι εκτέλεσε κόρνερ, η μπάλα χτύπησε στο σώμα του Κορλιέ και κατέληξε στην εστία της ομάδας του για το 1-0.
Αφού πρώτα καταγράφηκε ένα δοκάρι σε σουτ του Γούλα στο 60ο λεπτό, το 2-0 έγινε στο 78’ με τον Φ. Βεϊζάι να σκοράρει με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Δ. Βεϊζάι. Έξι λεπτά αργότερα (84’) ο Φ. Βεϊζάι μετέτρεψε σε γκολ πέναλτι που υποδείχθηκε σε ανατροπή του Γούλα και έγραψε το τελικό 3-0. Διαιτητές: Κόλλιας, Δηλγερίδης-Λώνη
ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ (Λευτέρης Α: Παπαδόπουλος, Μαύρος, Ντούνης, Κωστής, Γούλας, Ελ Γκαζάρ (24’ λ.τρ. Τσίτσα), Δ. Βεϊζάι, Οντάτζης (83’ Μπαξεβανίδης), Καφεντζής (83’ Λύτρας), Φ. Βεϊζάι, Ασημακόπουλος
ΑΟΝΦ ΑΤΤΑΛΟΣ: Πασαπνόης, Κορλιές, Σουλταμπάλογλου, Γυφτάκης (85’ Πουλά), Χριστοδουλάκης, Κουτσόπουλος (55’ Κασνέτση), Λιμάι, Χατζηδημητρίου, Μαρούσος, Γκέλμπεσης (81’ Φουσέκας), Ασημακόπουλος.