Ξέφυγαν από τη... ρουτίνα Παλλαυρεωτικός και Μαρκό (0-1)

Μία καλή ευκαιρία για να παίξουν ένα ενενηντάλεπτο παιχνίδι είχαν ο Παλλαυρεωτικός και η Μαρκό.

Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν σε ένα χρήσιμο τεστ, με τους πράσινους να παίρνουν τη νίκη με 1-0 στο πρώτο τους φιλικό για τη νέα χρονιά. Το γκολ που έκανε τη διαφορά σημειώθηκε στο 85ο λεπτό με πλασέ του Παυλίδη μετά από ενέργεια και ασίστ του Πίκουλα από πλάγια θέση.

ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ (Γιώργος Δημητρόπουλος): Π. Μητσόπουλος, Χουσεΐν, Μωραΐτης, Μπεργιάννης, Μεγαλοοικονόμου, Μαυροθαλασσίτης, Παπανικολόπουλος, Δούμας, Παληγεώργος, Ταμπάκης, Πρέντι

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Κόλιας, Παυλ. Μητσόπουλος, Γιαουσέφ, Γιαλοψός, Φετολάρι, Σταυρίδης, Πιτσικάλης, Νικολαΐδης, Ζυγούρης

ΜΑΡΚΟ (Ισίδωρος Σταυριανός): Κυριτσάς (75' Βουτσελάς), υπό δοκιμή (30' υπό δοκιμή), Μωραϊτάκης (30' Λαζαρίδης), Ριτσοτάκης, Λαμπρόπουλος (75' Μαρκοπουλιώτης), Κουτσάκης (75' Αλεξίου), υπό δοκιμή (75' Πίκουλας), Γκαρτζονίκας (75' Καλλέργης), Σταμάτης (75' Σάμιος), Πιέτρης (75' Παυλίδης), Χριστόπουλος (75' Ευθυμίου)